Нова публикација

0

Caliper електронски

Нова електроника — мерење caliper електронски LCD дисплеј и нови опции на димензија. Прегледот ќе ви кажам како да го користите уредот да се покаже дека производот е одличен инженер.

0

Бебе креветчето Papaloni: коментарите

Поголемиот дел од своето време децата го поминуваат во креветчето. Тие спијат, играат, учат за надворешниот свет. Родителите треба да се обезбеди максимална безбедност на бебето, па тој не можел да му наштети на неговиот тендер тело. Cots Paraloni се од висок квалитет и сигурност. Овој производител е единствено одговорна за своите производи и осигурува максимална удобност, безбедност, неопходно мали деца.

0

30 недели е колку месеци? 30 недела: феталниот развој

Бременоста е прекрасен период во секоја жена е живот. За оние прекрасни девет месеци бремена жена се соочува со многу нови емоции и чувства кои ќе се памети за цел живот.Ако ви се случува на породилно отсуство, expectant мајка прашува за 30 недели е колку месеци. Во оваа статија можете да го најдете одговорот на ова и на многу други прашања во врска со мама и бебе на 30 недели бремена.

0

Она што треба да притисок биде во децата? Крвен притисок: го оценувате според возраст табела

Тоа е грешка да се мисли дека проблемите со крвниот притисок — случај на стари лица. Апсолутно не! Оваа болест може да влијае на бебето. Она што треба да притисок биде во децата? И дали силно таа се разликува од нормата на возрасната личност?

0

Очила капки: она што ние знаеме за нив

Светла сонце ова лето се повеќе се туркаат идејата дека би било убаво да се купи нова очила за сонце. И покрај фактот дека изборот во голема мера зависи од индивидуалните карактеристики и параметри на одредена личност, многу сакаат да носат очила капки. Овој тренд има качил на за толку долго што облик на рамка со право може да се смета за класик. Но во мода тие сега?

0

Абдоминална турнеја со недели на gestation

Откако жената дозна дека таа е во "интересни" позиција, потребно е да се обрати на гинеколог. Зошто треба да го направи тоа? За да ја пронајдете правилната гестациски возраст, за да го проверите статусот на вашето здравје, а исто така и да добијат информации за развојот на бебето. Оние жени кои не се регистрирани на лекар, загрозување на себе и на нероденото дете.

0

Она што се — игри на карневалот

Антички празник на Maslenitsa дојдоа до нас од Словенската паганска култура. Постојат докази дека потеклото на одмор се во заеднички Индо-Европската период на развојот на човекот. Како да се игра палачинка ден во Русија.

0

На деца лекување на забите под Општа анестезија: коментарите

Порано или подоцна секоја мајка се соочи со фактот дека детето има забоболка, и тоа итно е потребно да се доведе на стоматолог. Многу е важно пред да се појди на клиниката возрасни и самите да се однесуваат правилно, дека не е да ескалира состојбата и да предизвика детето да страв и вознемиреност. Модерната медицина нуди платени, но многу ефикасна постапка – деца лекување на забите под Општа анестезија.

0

Како да се носат, како да се носат и дали да се носат завој по породувањето? Најдобрите стомачни врзивно по породувањето: коментарите, фото

Одговара на датумот на раѓање, и секоја жена почнува да се прашувам како таа ќе се грижи за своето бебе го напушти удобноста на вашиот дом. Често веднаш да се размислува за фластер по раѓањето на децата.

0

Она што husky е husky? Сличностите и разликите меѓу huskies и husky

Ова е неверојатно убава куче. Минатото нив, никој не може да ја помине indifferently. Но, не секој може да прави разлика помеѓу овие два благородна раса – тие, всушност, имаат многу заедничко. Тоа е време да се дознае која е различна од husky husky. За ова ви треба за да ги видите карактеристиките на секоја раса.

0

За тоа како да се донесе вошки (болви) во мачки

Како да се ослободите од вошки (болви) во мачки? Овој проблем им пречи многу сопствениците на домашни миленичиња. Во нашето време, за да го направи тоа не е премногу тешко. Произведува широк спектар на најголемиот дел на дроги. Ако сакате, можете да ги купите на домашно милениче продавница или аптека шампон, спреј, прав или капки за очи.

0

Шеќер додека доењето

Откако бебето е родено сите мајки за време на доењето се размислува за вашата исхрана, така што нема да му наштети на вашето бебе. Но животот не е слатка за повеќето девојки е само нереален. Може да го расипе расположение, расположението за самостојно хранење, па дури и депресивно. Како што може да биде?

0

Децата гатанки за Amanita

На возраст од 5-7 години децата се веќе добро да се согледа не само на визуелната и очигледно симболи, но исто така и целосно да се препознае и да се разбере од слушање на она што се случува. Така загатка за мува agaric не можете да го придружува на фотографијата. Покрај тоа што ќе биде интересно. На загатката за мува agaric за децата може да биде подолго и посилно.

0

Опис на раса малата Pinscher фотографија, карактеристики и осврти

Германски мазна коса Pinscher е довеле до две многу популарни Европската куче раси. Еден од нив е Doberman, привлече не само аристократи, но исто така љубители на борбите кучиња. Друго — напротив, таа е намалена копија од последната, која во својата минијатурна форма беше наречен минијатурни Pinscher ("куче" преведени од германски — "џуџе"). Ако сакате да се направи нов пријател, опис на раса малата Pinscher може да биде многу корисно.

0

Лето облечи онлајн игра за девојки

Сите малку девојки сакаат да се обиде на мајка ми е убава облека, но, не на сите мајки им е дозволено да го стори тоа. Други Деца сакаат да се облекуваат кукли, но не секогаш знаат како да се избере вистинскиот чевли за фустан, и блуза на панталони. Нова онлајн игра "Лето облечи" може да ви помогне да ги реши сите овие проблеми.

0

Мираз за новородено падне: она што јас треба да ги купите

Се разбира, кога купување на мираз за новороденче, таму се водат спорови. Некој упорно се докажува дека нешто може да се купи, и некого, напротив, убеден дека е подобро да се продавница и однапред. Кога одите до продавница, – да реши за родителите. Но приближна листата на стоки за оние кои се на чекање за надополнување во семејството во падне, ќе биде како што е дадено подолу.

0

Боксер куче: опис, храна, образование

Кутре боксер е многу пријателски дете. Сепак, стекнување на четири нозе пријател, вреди да се запомни дека појавата на куче во домот, е многу важен чекор. Таа станува нов член на семејството, се бара посебна грижа и внимание.

0

Колку дена не ќе одиме мачки? Колку мачка прошетки за прв пат

Во овој напис, ние ќе зборуваме за тоа колку дена одење мачка. Ќе се дискутира во детали во периоди на estrus и ќе се однесуваат како домашно милениче. Постои, исто така, информации за тоа како можете да им помогне на мачка да се справат со хормони. Подетално во текстот на статијата.

0

Тајните на Goldilocks: чешел косата

Чешли за коса... Понекогаш ние се избере нив, неподлегнување на шарм на дизајн или затоа што денес се повеќе популарни модели такви. Сепак, изборот на чешел мора да зависи од типот на косата. Само тогаш тие ќе имаат корист и нема да му наштети на вашата коса.

0

Aspirator за новороденчињата кожата на бебето е носот правилно

Кога бебето се појави течење или затнат нос, мама треба да се расчисти неговата носната пасуси да му помогне на детето да се дише слободно. По сите, ако дишење е тешко, детето ќе имаат проблеми со спиење и јадење, немирен се однесуваат. Да им помогне на хигиената на малку носот е дизајниран носната aspirator за новороденчињата.

0

Дали е можно и како да се мијат меки играчки во машина за перење: упатства

Секое дете сака да Нескопосник, а понекогаш спие со пријатен на допир, топло смешно и мека пријатели. Само по активни игра омилена fluffies на моменти изгледа лошо. Теди мечки и крзно зајаци, мачки и смешни мајмуни бараат соодветна нега и чистење. Само како да се мијат полнети играчки?

0

Катедрата ги покрива: ние се трансформира мебел

Перници, катедрата покрива, завеси и tablecloth – не само на објекти каде што дизајнерот ги спроведува своите идеи, и вистински сојузници на удобна атмосфера. А во некои случаи и последната надеж да се врати мебел на пристоен изглед.

0

Може ли да се мијат патики во машина за перење? Совети и совети

Спортски чевли кои работат во прилично тешки услови и, следствено на тоа, силно загадена од внатре и од надвор. Во овој напис, ние ќе одговорат на прашањето: "Може ли да се мијат патики во машина за перење?"

Бугарски Данска Германски Француски Ирски Хрватски Унгарската Италијански Казахстанската Македонски Норвешка Полски Словачка Словенечки Српски