Нова публикација

0

Capella столче: карактеристики, предности

Во моментов, на пазарот нуди широк спектар на адаптации за да се осигура безбедноста на децата додека патувате со автомобил. Во оваа статија ќе се дискутира на една од најпопуларните опции, имено, дете столче Capella. Производите од оваа ознака за неколку години, и понатаму бестселер. И има неколку причини. Она што го прави родители изберете автомобил седиште Capella СПС?

0

Опис на раса Shiba inu и се грижат за кучиња

За активна семејството, кои не можат да живеат еден ден без Велосипедизам или крстоносните во шумата, треба спортски куче. Голем избор на сместување — спектакуларни Shiba inu, големиот Јапонски куче, кои ќе бидат најдобри стража, придружник и пријател за вашите деца.

0

OHP, ниво 3: функција

Во последниве години, се повеќе е можно да се слушне од родители дека тие се загрижени за говорот развој на детето. Некој смета дека детето не го каже многу, неговиот вокабулар не е доволно и не ги исполнуваат минималните стандарди возраст

0

Feed-холистички за мачки: оценка

Сопствениците на домашни миленичиња доста често се хранат своите Миленици сува храна, или конзервирана храна. Тоа е многу погодно практично зема слободно време за готвење за мачки. Покрај квалитетот на храната е избалансиран да вклучуваат витамини и минерали кои се неопходни за нормален развој на животното.

0

Како да се избере најдобрата храна за мачки

За никого не е тајна дека балансирана исхрана влијае на здравјето и квалитетот на животот на секој од нас. Истото правило важи и за нашите домашни Миленици, она што луѓето имаат тенденција да се заборави понекогаш. Многу често, изборот на најдобрите мачка храна, ние се водени од трошоците размислувања или влијание од страна на рекламирање. И тоа е залудно...

0

Spitz џуџе во вашиот дом

Некои домашни Миленици може да се евоцираат радост, нежност или смеа. Овие вклучуваат џуџе Spitz. Оваа домашното куче е ведро и Сончево диспозиција, се чувствува удобно во тесна четвртини, како и пространа куќа.

0

Нега на новородено дома во првиот месец од неговиот живот

Нега на новородено е да ја посетите на бебе дома здравствените работници во првиот месец од неговиот живот. На 1-ви, 2-иот ден по заминувањето од болница ќе бидат посетени од страна на педијатар или медицинска сестра. Дом е обично се спроведуваат три пати. Дома ќе бидат направени потребните проверки на детето, препораки за нега на бебето, како и за време на тоа, можете да побарате било какви прашања за бебето и за вашата состојба.

0

Потребни работи за "Бебе Бон"

Интерактивна играчки се повеќе се дел од животот на современото дете. Децата денес може само завист од сите моето срце – добро, изборот е навистина бесконечна. Еден од повеќето забавни играчки кукла е "Бебе Бон". Ова е прекрасна креација на модерната цивилизација е во можност да јадат, пијат и да се дури и прошетка кон медиокритет. Покрај тоа, комплет со кукла вклучува чинија со лажица, медиокритет и пелени. Работи за "Бебе Бон" се составен дел на игра.

0

Она што е подигнат за мачки, и зошто тоа е потребно

Пред да донесе вашето домашно милениче надвор, ќе треба да се купи право "муниција". Тоа вклучува темперамент и поводник. Купување на мачка јака е не се препорачува – тоа се уште не е куче, а животно е доброто, комплицирани, со слаба вратот и мускулите. Но темперамент за мачки – само она што ви треба.

0

Банана во бременоста: надоместоци и штети

Бременоста е посебен период за секоја жена е живот. И, се разбира, во овој период expectant мајка мисли за она што храна може да се јаде, и од јадење било подобро да се одбие. Тоа не е секогаш егзотично овошје и фенси десерти како вкусни како што беа, корисна за организмот на бремената жена. И многу лекари не советува да се јаде егзотични плодови во големи количини. Сомнеж кај жените и го предизвикува ова овошје како банана.

0

Kakariki (папагали)

Kakariki папагал не е премногу позната во нашата земја во моментот. Но сепак подрипнувајќи папагали стануваат се повеќе популарни, и се повеќе и повеќе луѓе сакаат да се види во вашиот дом овие забава и движење на птици.

0

Честитки на претпријатието со годишнина

Годишнина е добар датум. Сите пријатели и роднини брзање да им честитам на херој за ден со овој прекрасен настан. Што да им посакам на роденденот на некоја компанија? Честитки на претпријатието со годишнина мора да биде многу светла и убава!

0

Кул натпревар – најдобар поминување на времето со пријатели

Вие или вашето дете е празник наскоро, и вие не знаат како да се направи тоа навистина да се забавуваат? Сакате да се смее со пријатели од душата и да ја направат незаборавни слики? За да се постигнат овие цели, таму е еден сигурни оган решение е да се организира кул натпревар.

0

Картичка лист на играње на улоги игри во подготвителната група на градинката

Градинката е почетна точка. Тоа е во оваа кревка возраст лежи на основните вештини формирана параметри, кои како црвена нишка низ целата територија на човечкиот живот. Тоа е причината зошто едукатори и родителите создаде картичка датотека на играње на улоги игри во подготвителна група.

0

Протези и на бременоста: дали е можно да се носат протези за време на бременоста

Ако верувате статистика, повеќето луѓе имаат malocclusion. Иако на прв поглед тоа не донесе премногу непријатности, но ако го истражувам во ова прашање, станува јасно дека проблемот е сериозен.

0

Chickenpox кај децата

Varicella (chickenpox) е акутна вирусна болест, која се манифестира во вид на осип на меури низ телото и е обично се пренесува преку воздухот капки начин. Оваа болест најчесто страдаат децата на предучилишна возраст или помлади ученици. Но, понекогаш тоа се случува и кај возрасните.

0

Скутери за деца – средство за транспорт за децата

Детето расте, тој сака да се движат на сопствените, и пред родителите го покренува прашањето на избор на скутер. Како да се избегнат грешки во ова прашање? Ова е одличен начин да се патува, кој е многу популарна не само меѓу децата, но исто така и кај возрасните.

0

Симптомите на teething во години, временска рамка

Со доаѓањето на новиот член на семејството на одмор на роднините и родителите постојат нови прашања и задачи. По враќањето од породилно дома нови мама е загрижен, јас ќе спијам во своето бебе дека тој ќе јадат и ако сите е нормално бебето е здравје. По добивањето на одговорите на овие прашања претставува нов проблем: colic и гасови во стерилна црево. Со исчезнувањето на овој симптом, постои уште една грижа — вашето бебе е заби.

0

Куче често дише со отворена уста: можни причини и третман

Многу сопственици на кучиња понекогаш се забележи дека кучето е дишењето често. Тоа може да се смета како сосема нормален, но може да укажуваат на сериозна состојба. За да се утврди што е причината, потребно е да се разгледаат некои функции. Нормален респираторен го оценувате во кучиња е 10-30 вдишувања во минута. За да се утврди бројот на воздишки, треба да се закачите на рака на градите на куче и рецка една минута.

Украински Бугарски Босански Чешка Данска Германски Естонија Француски Ирски Хрватски Унгарската Ерменскиот Италијански Казахстанската литвански Македонски Норвешка Полски Романскиот Словачка Словенечки Српски